Rullo žalūzijas ir viens no populārākajiem un ekonomiskākajiem risinājumiem. Šīs žalūzijas ir ļoti neitrālas, diskrētas – vairāk funkcionālas, kā dekoratīvas. Rullo žalūzijas ne tikai lieliski izpilda aizkaru funkcijas, piešķirot mājīgumu, bet nenomāc arī telpu. Krāsu un attēlu dažādība ļauj tās izmantot jebkurā telpā: bērnu, dzīvojamā istabā, virtuvē, guļamistabā, kā arī birojos un valsts iestādēs. Tās var vienkārši piestiprināt gan pie sienām gan griestiem, durvīm vai pat bēniņu logs.

Atkarībā no gaismas aizsardzības pakāpes rullo žalūzijas var būt gaismu atstarojoša, gaismu kliedējušas un arī tādas kas pilnībā neļauj saules gaismai ienākt telpā. Tās tiek ražotas, balstoties uz pēdējiem sasniegumiem tekstilizstrādājumu jomā. Pateicoties īpašai impregnēšanai, žalūzijas neizbalēs saulē un neļaus arī telpā esošajai apdarei un interjera elementiem balēt no saules gaismas.

Parasti rullo žalūzijas tiek vadītas ar ķēdīti vai apakšējam profilam piestiprinātu rokturi. Tās stiprina ar diviem turētājiem loga rāmī, pie sienas vai griestiem (tādejādi, nolaižot šāda veida žalūzijas, tiek aizsegta visa loga aile).