Iebūvētie skapji
Iebūvēt skapi konkrētā vietā ir iespējams divejādi – ar bīdāmām durvīm, vai ar veramām. Katras vietas tehniskās iespējas, vēlamais vizuālais rezultāts, nepieciešamā ergonomika nosaka kādu skapi būtu jāizvēlas.
Abiem skapjiem vienojošs būs izmantojamais augstums, ko varam “apkalpot” – 2m - 2,1 m. Augstāk jau būs jāpakāpjas – tātad antresols. Abos gadījumos gan ir iespējams plānot pantogrāfu, lai varētu izmantot augstāk.
Vai ar veramām durvīm būs klasiskāks, reprezentālāks, “dārgāks”? Vai ar bīdāmām durvīm būs lētāks, plašāka piekļuve, ietilpīgāks? Bet ne vienmēr. :-)
Runājot par dizainu. Tas ir ražotāju izkultivēts mīts, ka skapim nu par visām varītēm jābūt "lecīgam" - ar cakām un kruzuļiem. Pēc iespējas sarežģītākam, tātad dārgākam. Protams, ir vietas, kur durvis "prasās" izskaistināt, lai tās labāk iekļautos esošā interjerā, vai, lai apzināti izdaiļotu tukšo telpu, kurā tas būs vienīgais dekora elements. Taču lielākajā vairumā gadījumu iebūvēta skapja uzdevums ir pēc iespējas "noslīkt" telpā, būt pēc iespējas neuzkrītošākām. Tātad viengabala laiduma materiāls, spogulis, tonēts vai matēts stikls. Kādreiz labi iederas kāda korekta horizontāla līnija, vai pildiņš veramām durvīm.