Skapji - kupē.
Skapis ar bīdāmām durvīm izmanto esošās sienas grīdu, griestus. Korpusi tajā tiek būvēti ne visai telpai, tikai plauktu daļām un bez mugursienas, cokoliem To ergonomika nav piesaistīta konkrētai durvij, bet izmanto visu nišas, vietas platumu. Tas, ka nav korpusa detaļas visai pilnai nišai, skapja iekšpuse ir stipri lētāka, ko ar uzviju kompensē pašas bīdāmās durvis. Duvis aizņem 10(!) cm dziļuma! Par ko plānojot vietu bieži aizmirst. Šos trūkstošos cetimetrus ir iespējams “pieaudzēt”.
Kā plānot? ... un rezultātā jau viss ir diezgan vienkārši. Jāņem vērā vien nedaudzas patiesības.
Pirmais, kas būtu jāsaprot, plānojot skapi ar kupē durvīm - netraucēti izvietot atvilktnes vai grozus, sadalot vietu atbilstošās, vienādās daļās jums neizdosies. Tas tāpēc, ka kupē durvis, lai nosegtu telpu pārklājas viena pār otru. Veidojas tādi ka "mirušie punkti", kuri, lai kuras durvis jūs vērtu, paliks neatsedzami. Tas nozīmē to, ka pretī šīm vietām nekas izbīdāms nav iespējams Skatiet zīmējumu.
Otra lieta. Jebkuram materiālam ir pretestība. Tas nozīmē, ka konkrētam materiālam ar konkrētu biezumu ir iespējams izveidot tikai noteikta garuma laidienu no viena atbalsta punkta uz otru. Pretējā gadījumā tas, minimums, neglīti ielieksies zem mantu svara. Labprāt dzirdētu citu meistaru pieredz šajā lietā, taču mūsuprāt laidienu 16 un 18 mm LKSP materiālam nevajadzētu veidot vairāk par apm 700 mm. Ja nepieciešams liekāks laidiens, jāmeklē iespēja kaut ka to atbalstīt, likt stiprības ribu vai lietot biezāku laminātu. Īsāk sakot, tālākais jau ir jāmācas skolā.
Trešā lieta. Iekšējā izbūve iebūvētā skapī, visdrīzāk, nebūs augstāka par cilvēka apkalpojamo augstumu no apm 2000 mm līdz apm 2200 mm. citiem vārdiem - antresola griestu un sienu funkciju pildīs esošās telpas sienas un griesti. Kā jūs saprotiet, durvis nostājas visam priekšā līdz griestiem.
Kā tad plānot iekšējo izbūvi kupē skapim. Ja tā ar humoru paskatās, tad katrā galdniecībā būs līdzīgi kā ar kung fu skolām - tīģera skola, dzērves skola... Katrā vietā būs nedaudz cita pieredze organizējot izbūvi - taču rezultāts līdzīgs, pakārtots augstāk minētajām patiesībām.
Kā to darām mēs. Tātad visu var iedalīt plauktu daļā un karamā daļā. Abu pieminēto daļu platums tiek variēts pēc konkrēta saimnieka vajadzības - kam vajag vairāk plauktu, kam karamās daļas. Un protams, atkarībā no konkrētās vietas platuma. Visbiežāk 1/3, 1/4 daļa būs plauktu daļa, pārējais karamā daļa.
Plauktu daļu, "pēc garšas" bagātina ar atvilktnēm, ar groziem. Savukārt karamo daļu var sadalīt, vienu daļu paredzot īsajām karamajām drēbēm, organizējot tās divos stāvos. Zem garo karamo drēbju vietas ir iespēja organizēt glabāšanu apaviem, vai "cepuru" plauktu.
Par pašām bīdāmajām durvīm.
Vienu vērtni diez vai vajag plānot platāku par metru. Visērtāk būs 700 - 800 mm, plus mīnus.