Skapji ar veramām durvīm.

588a836-edit.jpg (1080×719)

Skapis jābūvē ar korpusu – aiz katras durves, vai katrām divām ir atsevišķa telpa, kura sadala vietu striktās daļās Skapja durvis aizņem maz biezuma, tātad vēlamajam dziļumam jāpieskaita vien + 2 cm. Tā kā šādam skapim ir nepieciešams daudz korpusa detaļu un gandrīz vienmēr būs mugursiena, visbiežāk šāds skapis būs dārgāks kā tajā pat vietā skapis ar bīdāmām durvīm.

rgdzir63bskapisatvrts.jpg (1080×809)

Visu veidu skapjiem vienojošs būs izmantojamais augstums, ko varam “apkalpot” – 2m - 2,1 m. Augstāk jau būs jāpakāpjas – tātad antresols. Abos gadījumos gan ir iespējams plānot pantogrāfu, lai varētu izmantot augstāk.

Jebkuram materiālam ir pretestība. Tas nozīmē, ka konkrētam materiālam ar konkrētu biezumu ir iespējams izveidot tikai noteikta garuma laidienu no viena atbalsta punkta uz otru. Pretējā gadījumā tas, minimums, neglīti ielieksies zem mantu svara. Labprāt dzirdētu citu meistaru pieredz šajā lietā, taču mūsuprāt laidienu 16 un 18 mm LKSP materiālam nevajadzētu veidot vairāk par apm 700 mm. Ja nepieciešams liekāks laidiens, jāmeklē iespēja kaut ka to atbalstīt, likt stiprības ribu vai lietot biezāku laminātu. Īsāk sakot, tālākais jau ir jāmācas skolā.